Slivova marmelada z natreenom

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

tema odprta - 6. avg 2003 15:31 | ogledi: 5.864 | odgovori: 5

PRAVKAR ME JE POKLICALA SORODNICA, KI IMA ZELO SLADKOSNEDEGA MOŽA, ŽAL PA IMA NEKOLIKO POVIŠAN KRVNI SLADKOR IN MORA ZATO PAZITI NA PREHRANO. VSEENO PA BI MU RADA PRIVOŠČILA SLIVOVO MARMELADO, KI JO NARAVNOST OBOŽUJE. ALI POZNA KDO RECEPT ZA DIABETIČNO MARMELADO???

MALC

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

6. avg 2003 15:35

AJA, ŠE TO ... DA IMAJO SLIVE ŽE SAME PRECEJ SLADKORJA IN TOREJ NISO NAJBOLJ PRIMERNE ZA BOLNIKE Z SLADKORNO SICER VEMO, PA VSEENO...... MALC

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

16. sep 2003 11:19

Jaz naredim veno slivovo marmelado brez dodatka sladkorja. V pekaču v pečici jo pečem tolika časa, dokler ne dobim želene gostote. 100% slivova marmelada brez dodanega sladkorja, raznih želirnih sredstev. Polnim jo v manjše kozarce, ker se ko jo enkrat odpremo, ne obdrži toliko časa kot tista s sladkorjem. Spela

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

16. sep 2003 11:54

Spela, a lahko napises vsaj priblizen cas pecenja in pa predvsem temperaturo? Tudi jaz bi rada naredila kaj podobnega... Se da taksno marmelado brez sladkorja narediti tudi iz kaksnega drugega sadja? LP, Staša

Maya May  

član od: 20.11.2001

sporočila: 55

17. sep 2003 11:04

Taka marmelada se kar nekaj časa peče, jaz ti točnega podatka ne morem podati, ker nisem bila nikoli pozorna na to - sem se spravila marmelado delati, ko sem bila pač doma. Drugače pa jo jaz pripravim tako, da slive razkoščičim, nato jih pa v sekljalniki sesekljam (koliko, je odvisno od tega ali želim marmelado z grobo strukturo ali bolj gladko). Nato dam sliv v pekač in v pečico, ogreto na 220 - 250°C. Počakam, da zavre, nato pa zmanjšam na 180°C in pečem, dokler se ne zgosti toliko, kolikor hočem (včasih bolj, včasih manj). Malo se pa marmelada zgosti tudi, ko se ohladi (a ne kaj dosti). Jaz slivam včasih dodam tudi klinčke, cimet, kako jabolko, suhe marelice, ipd. Da malo spremenim okuse. Včasih pa dodam tudi 100 do 150g rjavega sladkorja - da malo drugačen okus kot beli sladkor. Dam pa tako marmelado vedno v majhen kozarček, ker se odprta res hitro pokvari. MI je pa všeč, ker ni tako sladka, kot so trgovinske. Poskusi, morda ti bo všeč.

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

17. sep 2003 14:11

Maya May, hvala za izčrpen odgovor - mislim, da sem dobila dovolj podatkov, da mi uspe. Predvsem so me zanimale ravno temperature, čas pečenja pa bom že ugotovila. Vsekakor bom probala narediti... sicer se dobijo marmelade brez sladkorja (100% sadni delež) tudi v trgovini, ampak ni ga čez užitek, ko narediš nekaj sam. No, vsega tudi ne poskušam... velikokrat delam zavitek, ampak nisem še zbrala poguma, da bi se lotila vlečenega testa... nekako imam odpor do tega Bom sporočila, kako bo uspelo. LP, Staša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti